EUCERIN масло за тело против стрии 125 мл.

Zoom
 

Превентивно масло за време на бременост, пубертет, при големи промени на тежината. За намалување на веќе постоечките стрии, нејзина релаксација и масажа.

Characteristics:

Нанесете на засегнатите делови 1-2 пати дневно (при напредна бременост и почесто). Масирајте додека да се впие.

Ingredients:

Без додаден рафиниран шеќер. Железо, калциум и витамин Д, Јод, цинк, витамин Ц, витамин А, омега-3 масни киселини. Без додадени бои и конзерванси.Содржи глутен.

Намена:

  • Превентивно за  време на бременост, пубертет и при големи промени на тежината
  • За намалување на веќе постоечките стрии
  • За прихранување на кожата, нејзина релаксација и масажа

Дејство:

  • Ги  намалува стриите и заштитува од појава на нови
  • Го стимулира крвоснабдувањето и ја подобрува еластичноста на кожата
  • Дерматолошки и гинеколошки тестиран производ
  • Одлична ефикасност и подносливост од кожата

Активни состојки:

  • Природните масла со висока концентрација на масни киселини – сончогледово, бадемово масло и масло од јојоба
  • Витамин Е со антиоксидативно дејство
  • Без парафин, бои и конзерванси

Употреба:

Нанесете на засегнатите делови 1-2 пати дневно (при напредната бременост и почесто). Масирајте додека се впие. Да се чува на температура до 25°С.