A-DERMA 20761 DERMALIBOUR крема 50мл

Zoom
 

Крем за лице и тело за иритации и рани кои не лачат.

Effects of the product:

Дермалибурот се користи кај периорален дерматит, амонијакален дерматит, мали изгореници, при што кремот ја смирува, чисти кожата и помага во обнова на епидермисит.

Ingredients:

Кремот содржи бакар – цинк, екстракт од овес , се нанесува два до три пати дневно на зафатеното место.