SD HYALURONIC ACID tbl x 150 (SD)

Zoom
 

Додаток во исхраната на база на хијалуронска киселина за нормална функција на кожата Пакување: 150 капсули

Effects of the product:

Овој производ содржи хијалуронска киселина (добиена со ферментација на квасец) и Витамин Ц кој придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на кожата.

Characteristics:

Се препорачуваат по три (3) капсули на ден, по можност во утринските часови. Бремените жени и доилките треба задолжително да се консултираат со лекар пред да употребат каков било производ.

Ingredients:

Состав: три (3) капсули содржат: ПДВ* Хијалуронска киселина 120 mg / Витамин Ц 80 mg 100% *Препорачано дневно внесување Останати состојки: рибин желатин, оризов скроб и талк.