БРОНХОГАЛ чај во рефус 50гр.

Zoom
 

Чајот е наменет за воспаление на горните дишни патишта. Наменет за ублажување на акутните и хроничните воспалителни процеси на горните дишни патишта попраени со сува, надразителна и непродуктивна кашлица. Се препорачува за бронхитис, бронхијална астма со бронхоспазма и трахеитиси, воспаление на белите дробови. Истовремено го зајакнува имуниот систем.

Characteristics:

Една супена лажица се прелива со 200 милилитри врела вода, се остава поклопено со сад 10 минути, се процедува и се засладува по желба. Се пие неколку пати во денот.

Ingredients:

Корен и лист од бел слез, надземни делови од мајчина душица, лист од подбел и плод од шипка.