Eucerin® Dermo Capilliare Интензивен тоник против првут 100 ml

Zoom
 

Намена:

  • За секојдневна употреба при тврдокорен првут и интензивен јадеж
  • При себороичен дерматитис

 

Дејство:

  • Видливо ја подобрува состојбата на скалпот и го враќа во првобитната рамнотежа
  • Го смирува јадежот и иритациите
  • Го штити скалпот од исушување и иритации
  • Клинички докажана ефикасност и подносливост од кожата

 

Активни состојки:

  • Пироктон оламин – ефикасно го намалува тврдокорниот првут
  • Полидоканол – го смирува скалпот и го намалува јадежот уште по првото измивање
  • Ликохалкон А – ги намалува микровоспаленијата на скалпот

 

Употреба:
Користете по потреба, до 2 пати дневно, на сува или мокра коса. Масирајте да се впие во скалпот. Не се измива. Избегнувајте контакт со очи. Може да се комбинира со производи за стилизирање на косата.