Eucerin® Silver Shave пена за бричење (150ml)

Zoom
 

Секое бричење ја прави кожата на мажите ранлива: со бричење се отстранува горниот слој на клетки од кожата, која го отвора патот за бактерии и до појава на црвенило, осип и иритации на кожата. Сега може да се стави крај на иритација на кожата, предизвикана од бричење - дури и кога станува збор за проблематична кожа.

Eucerin® Silver Shave: се производи со двојно дејство, благодарение на исклучително ефективните состојки.

Среброто со своите антибактериски својства, ja спречува инфекцијата и активно се бори против неа. Клинички докажана ефикасност и брзина на дејствување.

Licochalcon А има анти-воспалителни, која моментално ја смирува кожата. Го намалува ризикот од иритации на кожата и видно го намалува црвенилото и осипот.

Клиничките истражувања покажаа:
Комбинација на сребро и licochalcona А видливо и ефикасно ја намалува иритација и црвенило на кожата - дури и за кожата со акни и атопичен дерматитис. Докажана ефикасност, погоден за сите типови на кожа!

ИНОВАЦИИ

     Бричењето е врз основа на најновите научни откритија и содржи специјални лизгачки полимери и сребрени јони.

Типови на кожа:

     За чувствителни и проблематична кожа.

Состојки:

Aqua, Isobutane, Laureth-23, TEA-Palmitate, TEA-Stearate, Glycerin, Bisabolol, Silver Citrate, Nylon-12, Coco-Caprylate/ Caprate, Gossypium Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, PEG-7M, Persea Gratissima Oil, Potassium Arachidate, Potassium Oleate, Potassium Myristate, Potassium Palmitate, Potassium Stearate, Propylene Glycol, TEA-Arachidate, TEA-Myristate, TEA-Oleate, Butane, Propane, Citric Acid, Piroctone Olamine, Parfum.