EUCERIN MEN балзам 75 мл

Zoom
 

Балзам за после бричење

Effects of the product:

Ја смирува чувствителната кожа, склона кон иритации и црвенило.

Ingredients:

Содржи сребрени јони, ликохалкон и се нанесува после бричење на лицето.

Дејство:

-Тројна акција.
-Се активира регенерацијата на кожата .
-Против предвремено стареење на кожата предизвикано од УВА зрачење.
-24часовна хидратација.

ИНОВАЦИИ

Лесна, не-мрсна и не-леплива формула содржи три високо ефективни состојки анти-стареењето: Q10, хијалуронска киселина и УВА заштита.

Типови на кожа:

Погодно за чувствителна кожа.

Состојки:

Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Tapioca Starch, Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, C18-36 Acid Triglyceride, Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl Alcohol, Silver Citrate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Sodium Carbomer, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Citric Acid, BHT, Parfum.