DR.HAUSCHKA дневна крема од рози 30мл

Zoom
 

Богат дневен крем за нега на сува, осетлива и зрела кожа.

Effects of the product:

Дневниот крем од рози ја јакне и смирува кожата, ја потикнува нејзината регенерација , ја заштитува од сушење со што се воспоставува правилен однос на влага и маснотии, а кожата станува мека и свиленкаста.

Ingredients:

Содржи драгоцено и префинето масло од рози, екстракт од диви шипинки, ши путер, восок од рози, екстракт од авокадо и се нанесува во мала количина на лицето и вратот , наутро непосредно после тоникот.