ПРОБОТАЛАЈФ МАСЛО ОД ФЕНЕЛ

Zoom
 

100% природно и чисто ладно цедено масло од фенел.

Effects of the product:

Посебно се препорачува кај жени бидејќи го потикнува лачењето на естроген и има улога во балансирањето на хормоните, менструални проблеми, болни менструации, менопауза.

Characteristics:

Дава чувство на ситост и има диуретски ефект. Помага при грчеви, надуеност, гасови, запек, целулит, вишок килограми и природно ги зголемува градите.

Ingredients:

Foeniculum vulgare.