DR.HAUSCHKA специјален тоник за лице 100мл

Се користи за нега и освежување на кожата.

Effects of the product:

Специјал тоникот наменет е за нега на комбинирана, масна и нечиста кожа склона кон воспаленија.

Ingredients:

Содржи екстракти од детелина камењарка, невен, жолта роза, хамамелис, ехинацеа кои делуваат смирувачки на кожата.Се попрскува лицето, вратот и деколтето со тоникот наутро и навечер после чистење на лицето и нежно се втапкува на кожата.