БАДЕМОВО масло 50мл

Zoom
 

Бадемовото масло се добива со ладно цедење на семето од бадем.

Effects of the product:

Бадемовото масло го храни и негува влакното на сува и оштетена коса. Косата добива сјај, мекост и се спречува појавата на пукање на влакната. Ја храни и негува сувата и чувствителна кожа на лицето и вратот.

Characteristics:

Се нанесува на косата и се остава да стои 1 час.Потоа се мие со благ шампон. Навечер се мачка и масира кожата на лицето и вратот.

Ingredients:

Amigdalys communis