КУРКУМА - Pharmavital

Zoom
 

Додаток на исхрана Куркумата или турмерик е растение со Индиско потекло од фамилијата на ѓумбир кој се користи повеќе од 4000 години во Азиските земји.

Ingredients:

Curcuma Longa во прав, Piper longum, обвивка на капсулата: желатин; микрокристална целулоза, средство за зголемување на волуменот: магнезиум стеарат. Употреба: 1 -3 капсули на ден со доволна количина на течност. Капсулата на треба да се џвака.