ОМЕГА – 3 МАСНИ КИСЕЛИНИ 1000 mg + 12 mg ВИТАМИН Е-Pharmavital

Zoom
 

100 капсули За нормална функција на срцето

Effects of the product:

Додаток на исхрана Pharmavital Омега – 3 капсулите содржат полинезаситени Омега 3 масни киселини, кои човечкиот организам не може да ги создава сам. Бидејки ретко кога се исполнува препорачаната доза на конзумирање на риба од 2 - 3 пати во неделата, се препорачува употреба на додатоци на исхрана со полинезаситени масни киселини. Pharmavital Омега – 3 капсулите се добар избор за исполнување на препорачаното дневно внесување од 250 mg EPA и DHA кои придонесуваат на нормална функција на срцето. Витаминот Е, дополнително придонесува во заштита на клетките од оксидативен стрес.

Ingredients:

Состојки: лососово масло мешан концентрат, обвивка на капсулата: желатин, овлажнувач: глицерол, Витамин Е. Производот не содржи глутен и лактоза. Нутритивните информации се наведени на амбалажата. Употреба: 1-2 капсули на ден со многу течност. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот