Fleurance Nature-Француски хидратантен крем со алое вера

Zoom
 

Органска козметика Не содржи парабен, феноксиетанол, силикон, фталати. За сите типови на кожа

Effects of the product:

Хидратантен крем, формулиран за одржување на хидратација* на кожата и заштита на нејзината природна структура. Внимателно одбраните активни состојки (алое вера, шеа путер и масло од јојоба) ја негуваат и штитат кожата. Нежната текстура брзо навлегува во кожата и ја прави мека и еластична.

Ingredients:

98% од вкупните состојки се од природно потекло. 99% од вкупните растителни состојки се од органско производство. 26% од вкупните состојки се од органско производство