WELEDA органско шампон и гел за тширање од невен 200мл.

Zoom
 

Шампонот и гел за туширање од невен ги чистат косата и кожата. Ја штитат косата од исушување и ја прават косата свиленкаста и лесна за чешлање. Одлична подносливост има кај чуствителна кожа и при појава на неуродерматитис.

Effects of the product:

Нежно чисти, штити и ја негува бебешката и детската кожа.

Characteristics:

Со мала количина од шампонот нежно се масира телото и косата и потоа убаво се плакне.

Ingredients:

Природни невен,и масла од сусам и бадем со оррганско биодинамично потекло.