Eucerin® Dermo Capilliare Шампон против првут за мрсен скалп 250 ml

Zoom
 

Намена:

  • За секојдневна употреба при мрсен, жолтеникав првут, прилепен за скалпот и косата
  • При себороичен дерматитис

 

Дејство:

  • Видливо ја подобрува состојбата на скалпот и го враќа во првобитната рамнотежа
  • Го смирува јадежот и го штити скалпот од иритации
  • Го враќа сјајот и еластичноста на косата
  • Клинички докажана ефикасност и подносливост од кожата

Активни состојки:

  • Климбазол и пироктон оламиндолготрајно и видливо го намалуваат мрсниот првут
  • Полидоканолго смирува скалпот и го намалува јадежот уште по првото измивање

Употреба:

Нанесете на мокра коса, масирајте, оставете да делува и исплакнете. За подобри резулатати комбинирајте го со Eucerin Dermo Capilliare интензивен тоник против првут.