Logona-Bio Hamamelis дневна крема за комбинирана кожа 40мл

Zoom
 

Дневна крема за комбинирана кожа-органски хамамелис

Effects of the product:

Ја хидрира , тонизира кожата давајќи и мат изглед. Го урамнотежува лачењето на маснотии, дејствува анитвоспалително и повторно го воспоставува нарушениот хидролипиден баланс на кожата.

Ingredients:

Природна и органска козметика којашто содржи органски хамамелис, јојоба, зелен чај, нане, камилица и рузмарин. Без парабени, бои и конзерванси.