WELEDA органско масло од бреза против целулит 100мл.

Zoom
 

Чистото масло од екстракт од лист од бреза со своите својства на прочистување и детокификација, забележително ја подобрува текстурата и ја враќа мекоста на кожата.

Effects of the product:

Ја подобрува текстурата на кожата со брзо отстранување на целулитот и враќањето на балансирана и тонирана кожа.

Characteristics:

Мала количина од маслото се втријува и се масира со кружни движенжња два пати во текот на денот.

Ingredients:

Екстракт од лист од органски биодинамично одгледана бреза, масло од кајсија, органско масло од семки од јојоба и витамински богати семки од пченица.