Purasana

Image Purasana

 

Органска лукума 200g 

Овошјето познато како „Златото на Инките“ кое е природно слатко, е совршена алтернатива за другите засладувачи и има низок гликемиски индекс со одличен вкус. Тоа ја прави Лукумата одлична за домашни сладоледи и колачи, како и додаток во вашето омилено смути или протеински шејк. 

Содржи природни шеќери, витамини од групата Б, минерали и фитонутритиенти.