FREZZY DERM BABY CREAM

Image FREZZY DERM BABY CREAM

 FREZYDERM

Baby cream со камилица, пантотенол и цинк оксид

Заштитен крем за бебиња (од раѓање), деца и возрасни 175 ml

 

  • Секојдневна нега на кожата по секоја промена на пелената
  • За чувствителна, атопична и иритирана кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабен и бои
  • За надворешна употреба

 

Нежен и водоотпорен крем со антифлогистички состојки наменет за секојдневна заштита на кожата.Штити од црвенило и иритации предизвикани од користењето пелени, со тоа што формира водоотпорен слој на епидермисот и ја блокира иритацијата од урината.Штити од дехидрација на епидермисот, особено во случај на интензивна сувост. Може да се користи и како емулзија по сончање и за нега на изгореници од сонце. Ја мазни и смирува кожата по депилација.