NESTLE HONEY CHEERIOS цереали 16 х 225 гр.

Zoom
 

Житни снегулки за појадок со мед, збогатено со витамини и минерали. Цереали за целото семејство со 4 вида на житарки, 8 витамини и збогатено со железо.

Посебни карактеристики:

Во сад се става посакуваната количина од цереалите и се додава млеко по желба. Се остава да омекнат и потоа се ужива во вкусниот оброк.

Состојки:

Зрна жита, шеќер, пченичен скроб, мед, делумен инвертен сируп од кафеав шеќер, витамини: (Ц, ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6, Б1, Б9), минерали (калциум, магнезиум), може да содржи трагови од кикирики, млеко и друго костенливо овошје.