Eucerin® Dermo Capilliare Шампон против првут за сув скалп, 250 ml

Zoom
 

Намена:

  • За секојдневна употреба при сув првут во форма на бели лушпи кои се одделуваат од скалпот

Дејство:

  • Видливо ја подобрува состојбата на скалпот и го враќа во првобитната рамнотежа
  • Го смирува јадежот и го штити скалпот од исушување и иритации
  • Го враќа сјајот и еластичноста на косата
  • Клинички докажана ефикасност и подносливост од кожата

 

Активни состојки:

  • Климбазол и пироктон оламин – долготрајно и видливо го намалуваат сувиот првут
  • Полидоканол – го смирува скалпот и го намалува јадежот уште по првото измивање

 

Употреба:
Нанесете на мокра коса, масирајте, оставете да делува и исплакнете. За подобри резулатати комбинирајте го со Eucerin Dermo Capilliare интензивен тоник против првут.