PULMINT сируп за возрасни и пушачи

Zoom
 

Формулиран на база на билни екстракти кои помагаат при воспаленија на горните дишни патишта пропратени со кашлица.

Ефектот на производот:

Го олеснува искашлувањето кај деца и возрасни; помага кај воспаленија на слузокожата на дишните патишта; ефикасен кај хронична, пушачка кашлица.

Посебни карактеристики:

Екстрактот од лист од бршлен и тинктурата од тимијан го разредуваат вискозниот бронхијален секрет и го олеснуваат искашлувањето. Присуството на прополис ја зголемува одбрамбената способност на организмот.