CEDEVITA LIGHT 200 gr

Zoom
 

Цедевита лајт со вкус на портокал. Зрнца за подготовка на 4.5л витамински напиток, со засладувач, без шеќер. Додаток во исхрана - природна арома - 9 витамини. Подготвување: 2 мали лажички (10гр.) зрнца растопете ги во 250мл ладна вода. Подготвениот напиток Цедевита лајт има намалена енергетска вредност за 70%.