NESTLE NESQUIK инстант како во прав 800 гр.

Zoom
 

Инстант напивка со какао во прав збогатена со витамини и минерали. Го претвора млекото во неодолива и вкусна напивка. Содржи витамини, железо, калциум и витамин Ц.

Посебни карактеристики:

Се додава во топло или ладно млеко.

Состојки:

Шеќер, какао прав со смалени (10-20%) масти, емулгатори (соја лецитин), минерали (магнезиум карбонат, калциум карбонат), мешавина од витамини (витамин Ц И Е, ниацин, витамини Б1, Б6, фолна киселина).