Ѓаволска канџа активен гел за масажа 250 ml -Pharmavital

Zoom
 

250 ml активен гел за масажа екстракт од ѓаволска канџа и масло од чајно дрво

Ефектот на производот:

Релаксира, загрева и ја олеснува болката во мускулите и зглобовите при физички стрес и напор. Harpagophytum procumbens, познато како ѓаволска канџа е растение кое е распространето во пустинските предели на Јужна Африка. Екстрактот од коренот на ѓаволската канџа е познат по своите аналгетски и анти-воспалителни својства. Се користи како помошно средство при болка и воспаление на зглобовите и мускулите. Исто така помага при подобрување на подвижноста на зглобовите. Ѓаволската канџа помага при олеснување на болката предизвикана од спортски повреди, остеоартрит, реуматичен артритис, шилци, гихт, дископатија и дискус хернија. Маслото од чајно дрво е познато по тоа што ефективно помага во борбата против сите три видови инфективни организми: габички, бактерии и вируси. Тоа е одличен природен помошен третман за различни типови на бактериски и габични кожни заболувања, како што се акни, чиреви, масна кожа, плускавци, изгореници од сонце, атлетско стапало, брадавици, херпес, осип, првут и други помали рани и иритации