Шампон против вошки

Zoom
 

Ефективна и природна формула. Шампонот против вошки од Institut Phyto го надополнува третманот на лосионот против вошки

Ефектот на производот:

Kористењето на програмата за третман обезбедува 100% ефикасност против вошки по 48 часа. Хидратантното кокосово масло ја негува косата, правејќи ја поцврста и поубава. Оваа формула не содржи хемиски инсектицид и е збогатена со масло од кокос. Дејствува физички на вошките со тоа што ги имобилизира и ги задушува. Збогатената формула со растителен глицерин ја негува кожата и скалпот

Состојки:

96% од природно потекло Не содржи парабен и хемикалии