JAO гел 40ml

Zoom
 

JAO herbal gel se prepora^uva za: ubodi od komarci, opekotini, preterano son^awe, zgolemeno potewe, depilacija, bri^ewe i epilacija, kontakt so bilki, opekotini od meduza.

Ефектот на производот:

Ефикасно смирува воспалена, иритирана кожа, смалува црвенило, исипување, чешање и перутање на кожата

Посебни карактеристики:

Содржи хамамелис со атстригентно, противвоспалително и регенеративно дејство, камилицата која делува смирувачки на кожата , нане кое дава природно чувство на ладење, пантенол и алантоин кои ја стимулираат епителизацијата и регенерацијата на оштетената кожа.