Плазма Добар старт 375 гр.

Zoom
 

Мешавина од парченца плазма кекс и суво овошје на плазма богата со Б-витамини и јаглехидрати, обзбедуват правилен метаболизам и неопходната енергија, ананас богат со Ц витамин и железо го појачува имунитетот, суво грозје и кајсија која е богата со бета каротен и се грижи за вашата кожа.

Посебни карактеристики:

Во сад се става 5 супени лажици од кексот и се прелеваат со 150 милитри топло млеко, се остава неколку минути да омекнат.

Состојки:

Кекс (пченично брашно, шеќер, путер, соино брашно, растителна маст, мед, декстроза, сурутка во прав), суво овошје: ананас, суво грозје, кајсија.