NEUROVITAL FORTE tbl x 30 -Pharmavital

Zoom
 

Една таблета на ден 30 таблети Нова формула

Ефектот на производот:

Додаток на исхрана За нормална физиолошка функција и нормална функција на нервниот систем Сo ГИНКО БИЛОБА, АМИНОКИСЕЛИНИ, МАГНЕЗИУМ, ВИТАМИН Ц, НИАЦИН. Магнезиумот и ниацинот придонесуваат за нормална физиолошка функција, за намалување на заморот и за нормална функција на нервниот систем.

Состојки:

Се препорачува по 1 таблета на ден за возрасни и деца над 14 години. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не се користи како замена за храна.