МОЕ КОЛАЧЕ - ЧОКО КОКОС 300гр.

Чајно печиво со кокос и какао прелив. Традиционален рецепт.

Состојки:

Пченично брашно, шеќер, кокосово брашно, растителна маст, сусрутка во прав, гликозен сируп, готварска сол, прашок за пециво, ванила во прав, природно идентична арома на кокос.