NESTLE FITNESS цереали 250 гр.

Zoom
 

Житни снегулки за појадок, збогатено со витамини и минерали. Вкусен оброк кој ги содржи сите житарки. Содржи витамини, железо и калциум.

Посебни карактеристики:

Во сад се става посакуваната количина од цереалите и се додава млеко по желба. Се остава да омекнат и потоа се ужива во вкусниот оброк.

Состојки:

Зрна жита, шеќер, пченичен скроб, делумен инвертен сируп од кафеав шеќер, витамини (Ц, ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6, Б1, Б9), минерали (калциум, магнезиум), може да содржи трагови од кикирики, млеко и друго костенливо овошје.