NESTLE NESQUIK цереали 16 х 250 гр.

Zoom
 

Житни снегулки за појадок со чоколада, збогатено со витамини и минерали. Вкусен оброк кој ги содржи сите житарки како и чоколадо посебно примамливо за децата. Содржи витамини, железо и калциум.

Посебни карактеристики:

Во сад се става посакуваната количина од цереалите и се додава млеко по желба. Се остава да омекнат и потоа се ужива во вкусниот оброк.

Состојки:

Зрна жита, шеќер, пченичен скроб, чоколадо, делумен инвертен сируп од кафеав шеќер, витамини (Ц, ниацин, пантотенска киселина, витамин Б6, Б1, Б9), минерали (калциум, магнезиум), може да содржи трагови од кикирики, млеко и друго костенливо овошје.