DR.HAUSCHKA дневен балзам за подрачјето околу очи 10мл

Zoom
 

Се препорачува за нега на кожа во подрачјето околу очи и во подрачјето околу усни.

Ефектот на производот:

Балзамот ја негува и штити нежната кожа околу очите која е подложна на сушење, прерано стареење и брчки.

Состојки:

Во основа е пчелин восок богат со растителни масла од семки на кајсија, јојоба , екстракти од невен, моркови детелина камењарка. Мала количина од балзамот се втапкува во подрачјето околу очите почнувајќи од внатрешниот агол на секое око.