Лосион против вошки + магичен чешел

Zoom
 

Ефективна и природна формула. Лосионот против вошки од Institut Phyto е дизајниран за да се бори ефикасно против вошките и гнидите

Ефектот на производот:

Оваа формула не содржи хемиски инсектицид и е збогатена со масло од кокос. Дејствува физички на вошките со тоа што ги имобилизира и ги задушува, истовремено негувајќи ја косата и скалпот.користењето на програмата за третман обезбедува 100% ефикасност против вошки по 48 часа. Хидратантното кокосово масло ја негува косата, правејќи ја поцврста и поубава.

Состојки:

99% од природно потекло Не содржи парабен и хемикалии