Probebi bronhi super капки

Zoom
 

Биокомплекс на растителни антимикробни и противвоспалителни материи, содржани во прополисот и етеричните масла.

Ефектот на производот:

Акутни и хронични заболувања на ждрелото и горните респираторни патишта, афти, херпес симплекс, грипозни и рековалесцентни состојби, воспалителни процеси на непцата, болни ерозии во устата и болки при никнување на забите.

Посебни карактеристики:

Етеричните масла ја смируваат кашлицата, а со размекнување на густата слуз го олеснуваат искашлувањето. Имаат противвоспалителен ефект, ги намалуваат грчевите и напнатоста во стомакот на детето. Ги регулираат гасовите и ја намалуваат болката при голтањето.

Состојки:

10 % прополис во неалкохолен растворувач, етерични масла на тимјан, жалфија, нане, анасон, ментол.