CHERUBIN Нежни влажни марамчиња за бебиња

Zoom
 

80 влажни марамчиња Не содржат алкохол, парабен, бои и феноксиетанол

Ефектот на производот:

Збогатени со лосион, овие нежни влажни марамчиња за бебиња се идеални за чистење на чувствителната бебешка кожа, правејќи ја мека и свежа. Содржат провитамин Б5, што ја смирува кожата и масло од семки од кајсија, што е од органско производство.

Посебни карактеристики:

Дерматолошки тестирани Неутрална рН вредност

Состојки:

вода, натриум пропионат, натриум бензоат, октилдодеканол, пантенол, натриум лауриминодипропионат, арома, натриум кокоамфоацетат, масло од семки од кајсија.