Proangi капки

Zoom
 

Биокомплекс на растителни антимикробни и противвоспалителни материи

Ефектот на производот:

Акутни и хронични заболувања на ждрелото и горните респираторни патишта, афти, херпес симплекс, грипозни и рековалесцентни состојби, воспалителни процеси на непцата, болни ерозии во устата.

Посебни карактеристики:

Етеричните масла имаат антисептичен и противвоспалителен ефект, ја намалуваат болката при голтање и го отстрануваат непријатниот мирис од устата.

Состојки:

20 % прополис во разреден алкохол, етерични масла на жалфија, нане, анасон, еукалиптус, ментол.