WELLNESS интегрален кекс со портокал прелиен со чоколадо 210 гр.

Zoom
 

Интегрален кекс со портокал прелиен со чоколадо, житарки кои нуди енергија за физичките и менталните напори во текот на денот. Какаото е природен извор на железо и ги содржи витамините Б1,Б2,Б5,Б6 и фолна киселина како и магнезиум и калциум, кои го заштитуваат срцето и крвните садови. Портокалот содржи антиоксиданти, бетакаротен. Содржат растителни влакна кои го подобруваат варењето на храната,

Состојки:

Интегрално пченично брашно, чоколадо, овесни снегулки, шеќер, растителна маст, чоколадни трошки, високо фруктозен сируп, екстракт од јачменов слад, сол, природна арома.