Corine De Farme-Шампон против првут со пироктон оламин

Zoom
 

Со лист од рузмарин За сите типови на коса 95% од природно потекло Не содржи парабен и силикон

Ефектот на производот:

Шампонот против првут од Corine de Farme е рН избалансиран и збогатен со пироктон оламин, состојка која докажано го елиминира првутот и спречува негово повторно појавување. Збогатен со екстракт од бел чај и рузмарин, овој шампон целосно го чисти скалпот. Погоден за секојдневна употреба за целото семејство.

Посебни карактеристики:

Овој шампон против првут содржи 95% природни состојки за обезбедување на природна цврстина и виталност на сите типови на коса.

Состојки:

Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Погодно за деца над 3 години. Не содржи парабен, силикон, феноксиетанол.