DOCTOR'S SALEP за деца 4х18 гр.

Zoom
 

Ги прочистува дишните патишта кај децата, ја смирува болката во грлото, го намалува воспалението, ја смирува кашлицата и го олеснува искашлувањето. Со вкус на јагода. Може да се зема во неограничени количини.

Посебни карактеристики:

Една кесичка се раствара во шолја жешко млеко или вода и се меша, се засладува по желба.

Состојки:

Салеп, млеко во прав, шеќер, цимет во прав, ванила.