МОЕ КОЛАЧЕ - ЧАЈНИ КОЛАЧИ КОКОС 300гр.

Zoom
 

Чајно печиво со кокос.

Состојки:

Пченично брашно, шеќер, кокосово брашно, растителна маст, сусрутка во прав, гликозен сируп, готварска сол, прашок за пециво, ванила во прав, природно идентична арома на кокос.