Bioagros

Image Bioagros

 

Image

 

 

 

 

 

 

Biosaurus Popped / Биосаурусргански пченкарен чипс со морска сол - без глутен, 25g

Одличен избор за сите љубители на крцкави закуски кои внимаваат на глутенот!

Органски крцкав чипс без глутен  и погоден за вегани.

Во својот состав содржи брашно од жолта и виолетова пченка, брашно од леќа, сончогледово масло, компиров скроб и брашно од компир.

Image

 

 

 

Biosaurus Popped / Биосаурус-органски пченкарен чипс со начос сирење-без глутен, 25g

Органски сертифициран производ без глутен и погоден за вегани.

Подготвен од 88% органско брашно од пченка, зачинето начос сирење и сончогледово масло.

Одлична закуска за друштво и забава за сите возрасти. Направете ги роденденските прослави, гледањето на филм и следењето на спорт пред вашите телевизиски екрани поинтересни!

 

 

Image

 

 

Smart Snack - органско мусли фитнес, 50g

Органско мусли, мешавина од житни снегулки и суво овошје, со ниска содржина на масти и заситени масни киселини.

Одлично за правилна дигестија поради високата содржина на растителни влакна.

Во својот состав содржи органски снегулки од трици (интегрална пченица, пченични трици, екстракт од јачменов слад и сол),  корнфлекс без шеќер, бело суво грозје султана, суви урми, суви смокви, суви кајсии и суви сливи.

Практично пакување во чашка за една употреба.

Едноставно и брзо подготвување: потопете ја содржината на чашката со саканата количина од вашиот омилен напиток (млеко, сок, растително млеко или јогурт), оставете да одстои 5-10 минути по желба и оброкот е готов!

Image

 

 

 

Smart Snack - органско мусли со овошје и јаткасти плодови, 70g

Органско мусли, мешавина од житни снегулки, семиња, суво овошје и јаткасти плодови.

Вкусен оброк со ниска содржина на масти и заситени масни киселини и високата содржина на растителни влакна.

Се состои од органски овесни и `ржани снегулки, корнфлекс, ленено семе, семки од сончоглед и тиква, бадеми, лешници, бело суво грозје султана и кокос.

Едноставно и брзо подготвување: потопете ја содржината на чашката со саканата количина од вашиот омилен напиток (млеко, сок, растително млеко или јогурт), оставете да одстои 5-10 минути по желба и оброкот е готов!

Image

 

 

 

 

Smart Snack - органска чоколадна гранола, 70g

Органска чоколадна гранола со висока содржина на влакна. Одличен избор на здрав оброк за љубителите на чоколадо!

Подготвена е од органски овесни и пченични снегулки, термички третирано брашно од спелта, експандирана дурум пченица, експандирана киноа, експандирано просо, шеќер од шеќерна трска, чоколадни парчиња, семки од сончоглед, прегорен шеќер и сол. 

Едноставно и брзо подготвување: потопете ја содржината на чашката со саканата количина од вашиот омилен напиток (млеко, сок, растително млеко или овошен јогурт), оставете да одстои 5-10 минути по желба и оброкот е готов!