Baby Cream

Image Baby Cream

Заштитен крем

За бебиња (од раѓање), деца и возрасни

- Дерматолошки тестирано

- Не содржи парабен и бои

- За надворешна употреба

- Нега на кожата по користење пелени.

- За чувствителна, атопична и иритирана кожа.

 

Нежен и водоотпорен крем со антифлогистички состојки наменет за секојдневна заштита на кожата.Штити од црвенило и иритации предизвикани од користењето пелени, со тоа што формира водоотпорен слој на епидермисот и ја блокира иритацијата од урината.Штити од дехидрација на епидермисот, особено во случај на интензивна сувост. Може да се користи и како емулзија по сончање и за нега на изгореници од сонце. Ја мазни и смирува кожата по депилација.