Koko

Image Koko

 

Image

  Koko Diary Free незасладен пијалок од кокос, 1L - со додадени калциум и витамини D2 и B12

   Алтернатива на млеко

Без додадени шеќери, млечни производи, лактоза, животински масти, вештачки ароми, конзерванси и бои.

Без соја и глутен, погодно за лица со целијакија, вегани, вегетаријанци и лица со алергија на јаткасти плодови.

100 ml производ содржи само 0,2g природно присутни шеќери. 

Кокосовиот пијалок Koko Diary Free е вкусен пијалок, подготвен од свежо кокосово млеко кое се добива секојдневно од свежо набрани кокосови плодови кои се цедат во првите неколку часа од берењето, што зборува за квалитетот на производот. Во својот состав содржи филтрирана вода, кокосово млеко 7%,  калциум фосфат, емулгатор, морска сол, боја: каротен, витамин Д2 и витамин Б12. Содржи само природно присутни шеќери (кои потекнуваат од кокосот). Може да се употребува како додаток на кафе и чај, во житарки и смути, на природна температура или разладен, а и како додаток во подготовка на слатки. Се карактеризира со ниска калорична вредност, односно на 100 ml производ енергетската вредност изнесува 65kJ/16kcal.

Консултирајте се со Вашиот лекар или нутриционист. Доколку  производот се употребувате како главен извор на млеко за деца под 2 годишна возраст потребно е да се консултира лекар или нутриционист.

Свежо, вкусно, без додаден шеќер и нискокалорично!