Бел чај со портокал во филтер кесички 20 х 2 гр.

Zoom
 

Младите лисни израстоци Camellia sinesis L. Дел од групата на зелени и црни чаеви. Ја зачувуваат својата убавина и ја преточуваат во напивка идеално дополнета со цимет, кора од портокал, каранфилче, ароми на лимон и портокал.

Characteristics:

Во било кој дел од денот. Во чаша со згреана вода се става една кесичка и се остава да отстои 5-10 мин.

Ingredients:

Camellia sinesis, цимет, кора од портокал, каранфилче.