BEBIVITA 1003 Круша Вилјамовка каша 190 гр.

Каша од крушка вилјамовка за деца од 4 месеци.

Characteristics:

Потребната количина од кашата за оброк извадете ја од тегличката. Остатокот од кашичката добро затворете го и чувајте го во фриждер, и употребете го за 3 дена. Употребувајте само пластична лажичка.

Ingredients:

Пченкарен сируп, олеинат од палмино масло, белковини од сирутка, масло од репка, кокосово масло, соја лецитин.