BECUTAN Детско млеко за после сончање 150 мл.

Zoom
 
Ingredients:

100% памук.

Becutan млекото по сончање/ Becutan After Sun Milk е идеално за враќање на влажноста на кожата, по нејзиното изложување на сонце. Брзо се впива, а големиот процент вода што го содржи, интензивно ја навлажнува кожата.

Во својот состав содржи:
маслиново масло, ја прави кожата помека;
масло од невен, ја смирува и ја регенерира кожата;
камилица, дејствува антибактериски и смирува евентуална појава на црвенило;
Д-пантенол, ја хидрира кожата.

Клинички тестиран.

Начин на употреба:
Се нанесува на чиста кожа по сончањето.