BEBIVITA 1021 Мусли со Овошје каша 190 гр.

Каша со мусли и овошје за деца од 6 месеци. Со вредни житарки и збогатено со витамин Ц.

Characteristics:

Потребната количина од кашата за оброк извадете ја од тегличката. Остатокот од кашичката добро затворете го и чувајте го во фриждер, и употребете го за 3 дена. Употребувајте само пластична лажичка.

Ingredients:

Обезмастено млеко, малтодекстрин, павлака, растително масло, лактоза, млеко, соја лецитин.