CANPOL 2/419 чешел и четка

Zoom
 

Сетот е направен од меки козји влакна и неколку врсти најлонски влакна за деца од 1-3 години. Четкањето овозможува ран почеток на нега на косата, одржувајќи ја мека и сјајна. Сите сетови имаат заоблени врвови, различни бои и забавен дизајн.

Characteristics:

Површината на четката мијте ја со влажна крпа или сунѓер. Пред секоја употреба мијте ја со врела вода и сушете ја со фен.

Ingredients:

Овошје (банана,манго, сок од лимон), вода, оризов гриз, витамин Ц.белковини, јагленихидрати. Без додаден шеќер. Без глутен, Без додаток на ароми и згуснувачи.